PROUČAVANJE BIBLIJE
To je najprodavanija knjiga na svetu a ipak je najmanje čitana u svakom domaćinstvu. Napisana pre nekoliko hiljada godina, ona svakako može na prvi pogled da izgleda nebitno. Činjenica da je to knjiga takođe može biti izuzetno obeshrabrujuća, posebno kad ste ograničeni s vremenom.
Ali Biblija nije obična knjiga. To je ljubavno pismo, knjiga pripovedaka, lekcija iz istorije, vodič za samopomoć i zbirka nadahnutih citata.
Istraživanje sprovedeno na Bejlor Univerzitetu otkrilo je da hrišćani koji čitaju Bibliju imaju veću šansu da aktivno traže društvenu i ekonomsku pravdu; veruju da je važno da konzumiraju ili koriste manje dobara; i imaju manju šansu da religiju i nauku vide kao nekompatibilne, među drugim moralnim i političkim temama.
Jedna druga studija je objavljena u žurnalu Mentalno zdravlje, religija i kultura (Health, Religion and Culture), i pokazala je da „čitanje Biblije predstavlja mali ali jedinstveni doprinos unapređenju osećaja svrsishodnosti u životu među [13-15-godišnjacima]“.
Ipak, to nisu glavni razlozi zašto adventisti proučavaju Bibliju. Mi čitamo Bibliju da bismo upoznali Boga koji nas voli; da učimo iz priča i iskustava drugih; da otkrijemo istoriju o našem poreklu; da se divimo proročanstvima; da dobijemo uvid u to kako treba da živimo naše živote; i da čitamo mnoga Božja obećanja koja nam daju nadu, mir i pouzdanje.
Ukratko, adventisti proučavaju Bibliju zato što vole Božju Reč, „i Bog beše Reč“ (Jovan 1,1).